
Chiliperunakaksikon äkäisempi osapuoli, 2-vuotias kilpparipallo Johanna, on ollut ensikodissa nyt kolme viikkoa. Johanna eli ensimmäisen viikkonsa ihmisasutuksessa saunassa, ja sen jälkeen on siirtynyt sosiaalitiloihin muiden kissakaverusten seuraan. Suurempia ystävyyssuhteita ei ole vielä syntynyt muiden kissojen kanssa, mutta huomattavaa eripuraakaan ole havaittavissa. Ihminen on edelleen vielä hirveä ja ällö ja mitään toivoa ei ole esimerkiksi silittämisestä. Päiväsaikaan turvallisinta onkin piileksiä esimerkiksi sohvan ja patterin välissä.
Hiekkalaatikko on tuttu kapistus ja ruoka on jo populaatioelämässä maistunut, sillä Johannalla on hieman ylipainoa.
Johanna Samuliina on eläinlääkärissä rokotettu, steriloitu ja sirutettu, ja hänen FIV/FeLV-testinsä on negatiivinen.
Johannaa pääsee sovitusti tapaamaan Keravalla. Johannan erottaa kaveristaan Annasta täysin musta nenä ja vähän sähäkämpi luonne. Ei ainoaksi kissaksi.
Luethan Kisu ry:n ohjeet kissanottajalle ennen yhteydenottoa ja vastaat jo ensimmäisessä viestissä kissanottajille tehtyihin haastattelukysymyksiin.
Kisu ry on rekisteröitynyt eläintenpitäjä- ja pitopaikkarekisteriin asiakastunnuksella: 24225667


Jätä kommentti
You must be logged in to post a comment.