Nyt on ennenkuulumaton tilaisuus!!!!
Nimittäin meikäkolli tulee markkinoille.
Höristäkää korvianne siis kaikki palvelualttiit, hövelisti ruokaa tarjoilevat ja meikäläisen loistosta häikäistyvät kodit.

Olen siis mielettömän komea, tumma ja tulinen uros. Aiemmat vuoteni olen viettänyt ulkoilmassa kierrellen etsimässä satunnaisia mirrejä, sekä välttämättömiä tarpeita vatsan täytteeksi ja suojassa vaaroilta pysymiseksi.
Ikää mittariin on ehtinyt kertyä jotain 5-6 vuoden pintaan. Väliäkö hällä, oonhan mä yhä ihan törkeen komee. Varmuudeksi pyörähdin tuossa pienessä kauneusoperaatiossa, jossa mun toista silmäluomea hiukka korjailtiin. Nyt ei enää karvat hankaa silmää ja oon taas pari piirua komeempi.
Toi aikaisempi reissuelämä on jättänyt pieniä jälkiä. Kuulemma niistä täytyy tässä kohtaa mainita fiv positiivisuus. Se on samanlainen kuin ihmisten hiv, mut vaan kissojen juttu. En siitä paljon tiedä, eikä mun nyt sen suhteen pidä mitään tehdä, mut toi ihminen voi kertoa siitä lisää kiinnostuneille.
Nyt kun mä olen päättänyt vakiintua ja muuttaa jonkun hyvän tyypin kotiin asumaan, niin haluaisin saada seuraksi jonkun kivan kissan. Jos sulla ei ole sellaista positiivista kissaa ennestään kotona, niin meidän yhdistyksellä on niitä tosi monta. Yhdessä ensikodissa on kolme semmoista tosi simsakkaa mirriä, joista me voitas vaikka yhdessä valita mulle loppuelämän daami.
Ihmiset on mun mielestä vielä hiukka epäilyttäviä, enkä tykkää, jos ne tunkee ihan mun iholle. Sen kauneusoperaation ennen ja jälkeen jouduin kyllä kiltisti sietämään silmätippojen laittoa eri muodoissa 8 kertaa päivässä, mutta muutoin haluan hoitaa itse lähestymisen silloin kun mulle sopii. Riittävän hyviä herkkuja tuun kyllä kädestä hakemaan, mut ne rapsutusjutut tuntuu vielä liialta hempeilyltä.
No, mites on? Olisiko sun kämpässä ja elämässä mulle ja mun mirrille resurssit kunnossa? Mä oon ihan sisäsiisti ja hyvätapainen.
Sen valtavan hakemusten tulvan ja sun muun ihailijapostin voi ohjata osoitteseen haastattelut.kisury [at] gmail.com
Mun sihteerit hoitaa nää faniposti hommat ja valitsee mun tasoon sopivan kodin.
Ps. Se fiv positiivisuus huomioidaan suojamaksussa.
Kisu ry on rekisteröitynyt eläintenpitäjä- ja pitopaikkarekisteriin asiakastunnuksella: 24225667

Jätä kommentti
You must be logged in to post a comment.